ترجمه زبان سایت

۱۰ نوع برتر از خدمات ترجمه
۱۴ آبان ۱۳۹۸
دوربین ترجمه گوگل
دوربین ترجمه گوگل
۱۸ آبان ۱۳۹۸
ترجمه زبان سایت

ترجمه زبان سایت

با عنایت به اینکه زبان های بسیار زیادی در اینترنت موجودند، پاسخ به این سوال که آیا باید وب سایت خود را بومی­ سازی یا ترجمه کنید، دغدغه بسیاری از صاحبان وب سایت هاست. چندین سال است که زبان انگلیسی بر اینترنت مسلط شده است. این تسلط نسبتاً تاریخی بوده و هنوز هم هست. با این حال ، تعداد گسترده ای از زبان ها غیر از انگلیسی در اینترنت وجود دارد. ایده­ ی چند زبانه بودن، اکنون بیش از پیش کاربری وب سایت ها را به سرعت مورد تحول قرار داده است. اشخاص حقوقی و حقیقی در سراسر دنیا باید ترجمه زبان سایت خود را مد نظر قرار دهند.

 

ترجمه سایت فکری عالی است که باید آن را در سال ۲۰۱۹ مورد توجه قرار دهید. مزیت های بسیاری در اینکه سایتتان را با بیش از یک زبان در دسترس قرار دهید، وجود دارد. برای آسان کردن امور برای همه، ابزارهای ترجمه­ زبان وجود دارند که می­ توانند برای ترجمه زبان سایت های شما مورد استفاده قرار گیرند. می­ توانید برای استفاده آفلاین آنها را دانلود کنید یا اینکه به صورت آنلاین مورد استفاده قرار دهید و یا اینکه می توانید از خدمات سامانه های ترجمه بهره گیرید. برای توضیح بهتر زبان های مورد استفاده در اینترنت، زبان هایی که براساس آمارهای Statista بیشتر در اینترنت استفاده می ­شوند اینجا آورده شده ­اند.

ترجمه زبان سایت

۱۰ زبان برتر که امروزه در اینترنت استفاده می­ شوند

۱٫ انگلیسی

براساس آمارهای Statista، انگلیسی بیشترین زبان ارائه شده بصورت آنلاین است. زبان انگلیسی ۲۵٫۳% از کاربران اینترنت را در سراسر جهان دارد. این تعجب ­آور نیست زیرا انگلیسی سال های زیادی است که بر زبان های اینترنت غالب است. این زبان، زبانی بود که با آن اینترنت پایه­ گذاری شد و این به معنی آن است که بیشتر محتواها اول به زبان انگلیسی است و سپس به زبان ترجیحی شما ترجمه می ­شود.

ترجمه انگلیسی به فارسی | ترجمه فارسی به انگلیسی

۲٫ چینی

ادعا می­ شود که زبان چینی سریع ترین رشد را در جهان دارد و براساس آمارها نیز این اثبات می­ شود. زبان چینی دومین جایگاه را با ۱۹٫۸% کاربرانی که از اینترنت استفاده می­ کنند، اشغال می­ کند. با جمعیت ۱٫۳۵ میلیاردی و افراد دیگری که آن را یاد می­ گیرند، شایسته­ دومین جایگاه نیز هست. بهتر است با استفاده از ابزارهای ترجمه، وب سایت خود را به چینی ترجمه کنید تا وبسایتتان برای کاربران چینی زبان نیز قابل دسترسی باشد.

ترجمه چینی به فارسی

۳٫ اسپانیایی

باور کنید یا نه، بیش از ۷۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زبان اسپانیایی صحبت می ­کنند. حدود نیمی از آنها زبان مادریشان اسپانیایی است. این بدان معنی است که اگر می­ خواهید به این جمعیت دسترسی پیدا کنید، نیاز به ترجمه زبان سایت خود دارید. محتوای ارائه شده به زبان اسپانیایی در حال رشد است. اسپانیایی ­زبان ها امروزه بیشتر در حال ارتباط هستند که به معنی نیاز بیشترشان به محتوا به زبان خودشان است. Statista اسپانیایی را در رده سوم قرار داده، ۸٪ از کاربران اینترنت از زبان اسپانیایی استفاده می کنند. انتظار می ­رود این رده­ بندی در سال های آینده ارتقاء یابد.

ترجمه اسپانیایی به فارسی

۴٫ عربی

عربی تا چند سال اخیر زبان کوچکی بود که در اینترنت مورد استفاده قرار می­ گرفت. در سال ۲۰۱۵، حتی در ده زبان برتر مورد استفاده در اینترنت نیز ظاهر نشد اما به حدی رشد کرده است که تبدیل به یکی از بیشترین زبان های مورد استفاده آنلاین شده است. در سال ۲۰۱۳ تنها ۳۷ درصد عربی ­زبانان به اینترنت متصل بودند اما امروزه بیش از ۱۶۸٫۱ میلیون کاربر اینترنت عربی زبان در سراسر جهان وجود دارد. درست است که با اختلاف کمی جزء سه زبان برتر نشده اما ارزش امتحان کردن دارد که وب سایت خود را به زبان عربی ترجمه یا بومی­ سازی کنید.

ترجمه عربی به فارسی

۵٫ پرتغالی

درست مانند عربی و اسپانیایی، محتوای پرتغالی به طوز آنلاین از سال ۲۰۱۱ شروع به رشد نموده است. در سال ۲۰۱۳ تنها ۴۷ درصد پرتغالی ­زبان ها به اینترنت اتصال داشتند اما زمانه عوض شده و اکنون ۱۳۱٫۹ میلیون پرتغالی زبان متصل به اینترنت هستند. این به معنی آن است که حداقل ۴٫۱ درصد از جمعیت اینترنت از پرتغالی استفاده می­کنند. این زبان توانسته است که مقام پنجم را کسب نماید.

۶٫ اندونزیایی/مالزیایی

هیچکس باور نمی­ کرد این زبان ها بتوانند جایگاه ششم را در لیست بگیرند. با بیش از ۹۸٫۹ میلیون کاربر آنلاین، شایسته است که وب سایت خود را به مالزیایی یا اندونزیایی ترجمه کنید تا گروه هدف شما بتوانند به سایتتان دسترسی داشته باشند. شما همچنین می ­توانید وبسایتتان را به این زبان ها ترجمه یا بومی­ سازی کنید از آنجائیکه این افراد تمایل دارند اطلاعات بیشتری از محصولات و خدمات خارجی بدست بیاورند. از ابزارهای ترجمه زبان یا سامانه های ترجمه استفاده کنید. آنها بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

۷٫ ژاپنی

ژاپنی از سال ۲۰۱۱ در لیست محبوب ترین زبان هایی است که به صورت آنلاین در اینترنت استفاده می شود. مشابه با اسپانیایی، ژاپنی زبانان حجم قابل توجهی از محتوای آنلاین را تولید می­ سازند. با این وجود فضای زیادی برای رشد وجود دارد. بومی­ سازی وب سایت شما به زبان ژاپنی به معنی ترافیک و تجارت بیشتر و افزایش نرخ بازگشت سرمایه شماست. ۳ درصد از کاربران اینترنت ژاپنی هستند که معادل بالای ۱۱۴٫۹ میلیون کاربر می­ شود.

ترجمه ژاپنی به فارسی

۸٫ روسی

زبان روسی با بیش از ۱۰۳٫۱ میلیون کاربر آنلاین رشد قابل توجهی داشته است. این زبان جایگاه هفتم را دارد زیرا افراد بیشتری آن را برای دسترسی به محتوا در اینترنت بکار می­ گیرند. در سال ۲۰۱۱، جمعیت روسی­ زبانان متصل به اینترنت با نرخ ۴۱٫۵ درصد رشد کرده و همچنان در شیب رشد خود قرار دارد. ابزارهای برتر ترجمه زبان و یا سامانه های ترجمه سایت می توانند شما را در ترجمه و یا بومی­ سازی وبسایتتان به زبان روسی کمک کنند.

ترجمه روسی به فارسی

۹٫ فرانسوی

اکنون به زبانی می رسیم که بیشتر مردم تصور می­ کردند جزء ۵ تای اول در لیست زبان های مورد استفاده آنلاین قرار گیرد. زبان فرانسوی به حالت تعجب­ آوری سهم معقولی از کاربران وبسایت را دارد؛ با در نظر گرفتن اینکه زبان رسمی ۲۹ کشور بوده و فرانسه به تلاش برای حفظ زبان فرانسوی معروف شده است، فرانسوی با سهم شایسته ای از کاربران وب سایت برخوردار است. با وجود این با حدود ۲٫۸ کاربر آنلاین در جایگاه نهم قرار گرفته است.

ترجمه فرانسه به فارسی

۱۰٫ آلمانی

براساس آمارهای جهانی اینترنت، آلمانی دهمین زبان رایج استفاده شده در سال ۲۰۱۵ بود و آمارها تغییر چندانی نداشته ­اند. آمارهای اخیر Statista آلمانی را دهمین زبان آنلاین استفاده شده با ۲٫۲ % کاربر اینترنت نشان می­ دهد. ترجمه زبان سایت شما با ابزارهای ترجمه زبان که آنلاین ساخته شده ­اند آسان است و شما قادر خواهید بود به مردم آلمانی ­زبان که از اینترنت استفاده می­ کنند دسترسی داشته باشید.

ترجمه و یا بومی­ سازی وب سایت فرصتی در اختیارتان قرار می­ دهد تا به مخاطبان وسیع تری برسید. برای مثال، وبسایت های فارسی زبان، مخاطبان ایرانی و دیگر مخاطبان در اطراف را مورد پوشش قرار می ­دهد اما اگر هدف شما مردمی از جوامع و فرهنگ های دیگر باشد، با ترجمه وب سایت خود به زبان های مختلف موفق تر خواهید بود.

ترجمه آلمانی به فارسی

براساس منطقه جغرافیایی و مخاطبان هدف، شما می­ توانید تصمیم بگیرید که وب سایت خود را ترجمه یا بومی ­سازی کنید. این مسئله، جنبه مهمی از راهبردهای بازاریابی است زیرا به شما اجازه می­ دهد به مخاطبان اختصاصی که به زبان های متفاوت صحبت می­ کنند دسترسی داشته باشید. برای این کار شما می توانید از خدمات ترجمه سایت سامانه ترجمه تخصصی ترجمتن استفاده نمائید.

اگر نیاز به ترجمه تخصصی دارید میتوانید از سرویس ترجمه و بازخوانی ترجمتن استفاده کنید و در کمتر از ۵ ثانیه برآورد هزینه ترجمه خود را انجام دهید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *