تولید محتوا

تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا فرآیند ایجاد ایده های موضوعی با توجه به درخواست خریداران شما است؛ محتوای کتبی یا بصری پیرامون این ایده ها ایجاد می شود و این اطلاعات به عنوان یک وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافی یا فرمت های دیگر برای مخاطبان شما در دسترس قرار داده می شود.

این روزها مشتریان از تبلیغات گسترده تلویزیونی، بیلبوردهای تبلیغاتی و سایر انواع تبلیغات که به لحظات شخصی شان هجوم آورده و هیچ نیازی از آنها را برآورده نمی کنند، خسته شده اند. این شرایط سبب شده که افراد به جای رفتن به سمت تبلیغات های سنتی که تأثیر کمی در رشد کسب و کارشان دارد به سمت هدف قرار دادن مشتریان بالقوه با تولید محتوای حرفه ای تخصصی حرکت کنند.

هدف اصلی از تولید محتوا، پاسخگویی به نیاز مشتریان احتمالی است که ممکن است در آینده از خدمات ما استفاده کنند. در حقیقت با تولید محتوای حرفه ای در حوزه کسب و کار خود، علاوه بر تبدیل شدن به عنوان یک مرجع و منبع تخصصی در زمینه کاری، باعث جلب اعتماد کاربرانتان نیز خواهید شد و همزمان گوگل نیز اعتبار سایت شما را افزایش خواهد داد. نتیجه این فرآیند چیزی جز رشد روزافزون تعداد مشتریان و افزایش فروش در کسب و کار شما نیست. مشتریانی که شما را به عنوان متخصص حوزه کسب و کارتان می‌شناسند و حتی حاضرند شما را به دیگران نیز معرفی کنند.

برنامه ریزی و استراتژی محتوا

شما نمی توانید بدون طرح یک خانه یا یک مجسمه بسازید. همچنین، بدون یک طرح نباید تولید محتوا صورت بگیرد. در غیر این صورت شما از هدف خود خارج می شوید.

استراتژی محتوا همه چیز از نام برند گرفته تا لحنی که محتوای خود را تبلیغ می کنید و در نهایت بازنویسی آن را شامل می شود. بیایید در مورد چگونگی ایجاد برنامه محتوای خود، گام به گام پیش برویم.

 

تنظیم اهداف محتوای خود

همانند یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوای شما باید بر اهداف بازاریابی شما متمرکز باشد (که به نوبه خود باید از اهداف شرکت شما استخراج شود).

به طور مثال هدف شما می تواند جذب بازدید کننده بیشتر به سایت باشد. یک نمونه از این نوع هدف، افزایش ۲۵ درصدی تراکم طبیعی در وبلاگ در سه ماه آینده است. پس از تعیین اهداف هر قطعه از محتوایی که ایجاد می کنید باید با هدف شما هماهنگ باشد تا به دستیابی به نتیجه دلخواه شما کمک کند.

به طور خلاصه، از اهداف خود شروع کنید، سپس محتوای خود را ایجاد کنید.

تولید محتوا ارزان

خریدار شخصی ایجاد کنید

ایجاد یک استراتژی محتوا بیش از در نظر گرفتن نوع محتوایی است که میخواهید ایجاد کنید. شما ابتدا باید بدانید که با چه کسانی صحبت می کنید، چگونه می خواهید با آنها صحبت کنید و در کجا آنها را پیدا کنید.

کلید ایجاد محتوای داخلی موفق این است که هر خواننده احساس کند که شما به طور مستقیم به او صحبت می کنید.

تنها راه انجام این کار این است که با بازدیدکنندگان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. شما باید از موانع، نقاط درد، چالش ها و ترس های آنها مطلع شوید.

همیشه به یاد داشته باشید که شما در حال بازاریابی برای افرادی هستید که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید. در حالت ایده آل شما می توانید به طور مستقیم با هر فردی که از وب سایت شما بازدید می کند صحبت کنید، اما چطور؟ از طریق ایجاد یک خریدار شخصی

خریدار شخصی شما فردی است که می خواهید از طریق محتوای شما بدست بیاید. این شخصیت به عنوان نماینده مخاطبان هدف شما خدمت می کند، یعنی افرادی که از محتوای شما بهره مند می شوند و با احتمال بیشتری به مشتری تبدیل می شوند.

ایجاد یک خریدار شخصی، کمی تحقیق، حدس و گمان و بهینه سازی می خواهد. اما نتیجه نهایی یک تصویر واضح از فردی است که میخواهید به بازار بیاید و کسی که به سادگی محتوای شما را مصرف کند.

 

 

بررسی دلایل سفر خریدار از سایت

اگر تا به حال سردرد داشتید، اولین چیزی که احتمالا انجام دادید سعی کردید تا علت آن را بفهمید. شاید شما دچار کمبود ویتامین یا کافئین بودید یا شاید بیمار بودید. پس از تشخیص دلیل، شما به دنبال راه حل ها می گردید؛ آب بخورید، اسپرسو بنوشید یا دارو مصرف کنید.

همین موضوع در سفر خریدار از سایت شما نیز صدق می کند. شما باید بررسی کنید که مشتری کجا از سایت شما سفر کرده و دلایل آن را نیز مشخص کنید و در مورد مطالب و محتوای خود تجدید نظر کنید. با تولید محتوا مناسب برای هر مرحله از سفر خریدار، شما اطمینان حاصل می کنید که هیچ بازدید کننده ای را از دست نخواهید داد و هر شخصی که به سایت شما می آید اطلاعات مربوطه را دریافت می کند.

 

فرمت مناسب را انتخاب کنید

فرد خریدار را به یاد داشته باشید. شما برای آنها تولید محتوا می کنید. این به این معنی است که شما باید محتوا را در قالبی که برای خریدار راحت تر و لذت بخش تر است، تولید کنید. فرمت انتخابی شما ممکن است یک پست وبلاگ، ویدئو، اسلایدشو، کتاب الکترونیکی، روزنامه، پادکست یا … باشد.

همچنین، شما نیازی به استفاده از یک فرمت برای هر قطعه از محتوایی که تولید می کنید ندارید. اما شما باید قادر به تولید محتوا در هر قالب باشید. منظور این است که ممکن است یک سری پادکست یک تاکتیک بازاریابی خوب باشد، اما اگر شما منابع را نداشته باشید، ممکن است وبلاگ یک مسیر بهتر باشد.

خدمات تولید محتوا

فرآیند تولید محتوا

تحقیقات SEO

خریداران شما به احتمال زیاد برخی از ایده هایی را درباره موضوعاتی که در مورد آنها باید بنویسید به شما می دهند و همچنین سوالاتی که مخاطبان شما دارند می تواند یک شروع عالی برای تولید محتوا باشد. اما شما باید بررسی کنید که آیا این ایده ها می توانند برای تعداد زیادی از مخاطبان شما مناسب باشند. مطمئنا، بسیار عالی است که یک پست وبلاگی را برای یک فرد خاص ایجاد کنید، اما آیا این اتلاف انرژی نیست؟

تحقیقات SEO یا تحقیقات کلید واژه به شما حجم جستجوی یک کلمه کلیدی خاص را نشان می دهد و اینکه آیا ارزش تولید محتوا پیرامون آن را دارد؟ از طریق جستجوی کلمات کلیدی شما می توانید بفهمید که چقدر مخاطب برای محتوایی که تولید می کنید وجود دارد. البته تلاش برای هدفمندسازی کلمات کلیدی (کلمات کلیدی بسیار رقابتی) هنگامی که شما تازه شروع به وبلاگ نویسی کردید خیلی مناسب نیست.

 

یکی از عوامل مهم که به شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بندی شوید، قدرت دامنه یا دامین آتوریتی است. شما از طریق تعداد سایت هایی که به محتوای شما بک لینک می دهند، به دامین آتوریتی دست خواهید یافت. برای اینکه این اتفاق بیافتد، باید یک کتابخانه بزرگ از محتوا داشته باشید که به اندازه کافی ارزشمند باشد. به این معنا که هر چقدر محتوا با کیفیت بالا بنویسید، قدرت دامنه شمت نیز بالاتر می رود و راحت تر می توانید برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی که شما را در صفحه اول گوگل قرار می دهد رتبه بگیرید.

اگر تازه شروع به کار کردید، بهترین کاری که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی طولانی و یا سختی کم را هدف قرار دهید. این به شما بهترین شانس را در رتبه بندی برای کلمات کلیدی می دهد.

برای جستجوی کلمات کلیدی خود از ابزارهای تحقیقاتی کلمه کلیدی، مانند SEMRush یا Moz Keyword Explorer استفاده کنید. همچنین بخش جستجوهای مرتبط را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) بررسی کنید.

 

ایده ها

اکنون که مشخص کرده اید که کدام کلمات کلیدی مورد هدف هستند، وقت آن است که به برخی از ایده های محتوایی فکر کنید. تحقیقات نشان می دهد که بهترین راه برای سازماندهی محتوا از طریق خوشه بندی موضوعی است، به این معنی که شما یک صفحه پایه و جامع را بر اساس کلمه کلیدی ایجاد می کنید و سپس به مطالبی که در زیرمجموعه های مرتبط ایجاد کرده بودید لینک می دهید (به پست های وبلاگ).

شما می توانید از کلید واژه اصلی خود برای ایجاد یک قطعه پایه استفاده کنید که در عمق آن موضوع را پوشش می دهد. سپس، شما می توانید تکه های کوتاهتر از مطالب ایجاد کنید، پست های وبلاگ، اینفوگرافیک ها و… که به مخاطبان شما کمک می کنند تا عمیق تر موضوع و هدف کلمات کلیدی شما را درک کنند.

 

نوشتن

قدرت تولید محتوای شما ممکن است ویدئوها یا گرافیک ها یا پادکست ها باشد. هر چه که باشد، فرآیند تولید محتوا از یک دستورالعمل کاملا مشابه پیروی می کند:

برای خودتان بنویسید با لحن خود، حتی با طنز خود تولید محتوا را انجام دهید.

از عناوین، متای توضیحات و دیگر تیزرها استفاده کنید تا مخاطبین خود را مجبور کنید محتوای شما را بخوانید. مزایای مطالب خود را درست در عنوان قرار دهید تا آنها بفهمند که چرا باید آن را بخوانند.

چیزی منحصر به فرد ایجاد کنید. به سادگی اطلاعاتی را که قبلا وجود دارد خارج کنید. یک سبک منحصر به فرد را به آن تزریق کرده یا تحقیقات جدید را برای تأکید بر امتیازات خود ذکر کنید.

به یک ایده بپردازید و از محتوای خود برای تقویت آن استفاده کنید. خواننده خود را با تلاش برای توضیح دادن مباحث نیمه مرتبط در یک محتوا، گیج نکنید.

سعی نکنید مخاطبان خود را با نثری شیوا و یا واژگانی گسترده تحت تاثیر قرار دهید.

محتوا باید مختصر و روشن باشد. شما میخواهید مخاطبانتان با شما ارتباط داشته باشند و از محتوای خود ارزش دریافت کنید، بنابراین نباید طریق اصطلاحات و یا استعاره های گیج کننده استفاده کنید.

 

آپلود

پس از ویرایش و آماده سازی محتوا، شما باید آن را در جایی قرار دهید که مردم بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزاری است که محتوای دیجیتال شما را میزبانی می کند و به شما این امکان را می دهد تا آن را در وب سایت خود (یا هر جای دیگر وب) نمایش دهید.

مزیت CMS این است که تمام مطالب شما را به هم متصل می کند و آن را در یک مکان ذخیره می کند. بنابراین، شما به راحتی می توانید به یک صفحه اصلی در مقاله وبلاگ خود لینک دهید. همچنین شما می توانید نتایج تمام محتواهایی که ایجاد کرده اید را برای یک کمپین خاص تجزیه و تحلیل کنید. یک سیستم مدیریت محتوا شما را از داشتن یک سیستم بازاریابی محتوا بی ربط رها می کند.

تولید محتوا

انتشار محتوا

انتشار محتوا به سادگی با کلیک کردن بر روی یک دکمه است. شما می توانید محتوای تولید شده خود را بلافاصله بعد از آپلود منتشر کنید، یا می توانید منتظر شوید و آن را در یک زمان مطلوب منتشر کنید تا تأثیرگذاری آن را به حداکثر برسانید.

اگر تازه شروع کرده اید، احتمالا انتشار محتواهای تولید شده بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اما اگر یک برنامه انتشار منظم دارید، مانند ارائه یک پست جدید در هر چهارشنبه، مخاطبان شما انتظار دارند پست هایی را که در روزهای چهارشنبه منتشر می کنید ببینند.

چیز دیگری که باید در نظر داشت این است که با توجه به روند و رویدادهای حساس به زمان، محتواهای خود را منتشر کنید. به عنوان مثال، اگر شما در مورد تعطیلات ملی یا رویدادهای کنونی محتوا تولید می کنید، بنابراین می خواهید آنها را در زمان های خاصی منتشر کنید.یک سیستم مدیریت محتوا به شما اجازه می دهد که پست های خود را برای یک تاریخ در آینده و یا یک زمان خاص برنامه ریزی کنید.

ابزارهای تولید محتوا

در حالی که CMS به شما در مدیریت محتوا کمک می کند، اما در تولید محتوا کمکی به شما نمی کند. این جایی است که ابزارهای تولید محتوا بکار می آیند. از GIF ها تا اینفوگرافیک ها، ابزارهای تولید محتوا هستند که به شما کمک خواهند کرد تا مانند یک حرفه ای به نظر برسید، بدون در نظر گرفتن نوع محتوایی که می خواهید ایجاد کنید. در اینجا برخی از جدیدترین ابزارهای تولید محتوا را معرفی می کنیم:

 

Canva به شما کمک می کند طرح های زیبا برای هر پلت فرم ایجاد کنید، از تبلیغات اجتماعی برای عکس های فیس بوک گرفته تا اینفوگرافیک ها. این نرم افزار ویژگی های زیبایی برای قالب دارد که شما می توانید با رنگ، تصاویر و متن و … به صورت رایگان آن را سفارشی کنید.

 

Giphy  گیف به عنوان یک شکل کاملاً نرمال از ارتباطات جایگزین emoji ها شده و بنابراین یک راه قابل قبول برای ارائه محتوا است. Giphy به شما امکان می دهد میلیون ها GIF پیش ساخته شده را در پایگاه داده خود جستجو کنید یا حتی خودتان آنها را ایجاد کنید.

 

Vidyard یک پلت فرم میزبانی ویدئو است که برای بازاریابان ساخته شده است. این نرم افزار به شما امکان می دهد ویدئو خود را با افزودن دکمه های همپوشانی، متن یا CTA، رونویسی سفارشی کنید و همچنین ویژگی های SEO را نیز دارد.

 

SurveyMonkey یک پلت فرم ایجاد نظرسنجی برجسته است. چرا ممکن است شما به چنین چیزی نیاز داشته باشید؟ از آنجا که یک بازاریاب خوب می داند بازخورد مشتری برای یک کمپین بازاریابی موثر بسیار مهم است.

 

Anchor یک ابزار پادکست برای مبتدیان است. این برنامه رایگان است و اجازه می دهد تا شما قسمت های نامحدود را ضبط و ذخیره کنید، و به راحتی می توانید آنها را برای هر پلت فرم شخص ثالث آپلود کنید.

محتوای وب سایت

محتوای وب سایت باید بر سه چیز تمرکز کند: شخصیت شما، کلمات کلیدی مورد نظر و راه حل شما. بر خلاف محتوای وبلاگ، کپی در وبسایت شما نیاز به هدایت بازدیدکنندگان به راه حل شما به شیوه ای منسجم و طبیعی دارد. فکر کنید که محتوای وب مانند یک نقشه برای محصول شماست.

مراقب باشید که از طریق رسانه های اجتماعی و دیگر عناصر منحرف کننده، بازدیدکنندگان را دور نیندازید. هنگامی که شما یک مشتری بالقوه را جذب کرده اید، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا آنها را در آنجا حفظ کنید و این کارکرد کلیدی محتوای وب سایت شماست.

 

محتوای وبلاگ

هدف از محتوای وبلاگ، حمایت از کسب و کار شما با جذب افراد غریبه است. محتوای وبلاگ یک منبع رایگان است که اغلب به طور مستقیم به فروش مرتبط نیست، اما قدرت یک وبلاگ خوب را نادیده نگیرید و زیرا در نهایت باعث کسب درآمد می شود. تحقیقات نشان می دهد که شرکت هایی که وبلاگ بیشتری دارند، ترافیک بیشتری کسب می کنند.

تجزیه و تحلیل محتوا

گام نهایی و مهمترین قدم در تولید محتوا ، تجزیه و تحلیل محتوای شما است. بدون داده ها، نمیتوانید بدانید که چه کاری انجام می دهید یا چگونه آنها را بهبود بخشید.

نقاط داده ای متعددی وجود دارد که شما می توانید هنگام تجزیه و تحلیل محتوای خود ردیابی کنید، بنابراین از اهداف خود به عنوان یک راهنما برای تنظیم برخی از پارامترها استفاده کنید. هر آنچه که شما می خواهید با محتوای خود انجام دهید، به شما کمک خواهد کرد تا معیارهای خود را انتخاب کنید. برخی از ایده ها برای معیارهای پیگیری عبارتند از:

Page Views: تعداد کاربرانی که از محتوای شما بازدید می کنند.

Organic Traffic: مقدار ترافیکی که از موتورهای جستجو می آید.

Bounce Rate: درصد بازدیدکنندگانی که پس از بازدید تنها یک صفحه، سایت شما را ترک کرده اند.

Conversion Rates: درصد بازدیدکنندگانی که با CTA مشارکت دارند.

Engagement Rates: تعداد افرادی که با محتوای شما از طریق موارد لایک کردن، به اشتراک گذاشته شدن، نظر دادن و یا روش های دیگر تعامل دارند.

Audience Growth: مشترکان جدیدی که از محتوای شما تولید می شوند.

تولید محتوا

سرویس تولید محتوای ترجمتن :

در سرویس تولید محتوا ترجمتن کارشناسان ما بر اساس نیاز و بازار هدف شما اقدام به تولید محتوا حرفه ای میکنند . در فرآیند تولید محتوا مسایل مربوط به کلمات کلیدی و سئو محتوا تولیدی انجام میگیرد و در نهایت شما محتوایی با کیفیت برای مخاطبانتان و تکنیکال برای موتور های جستجو خواهید داشت .

در این سرویس شما میتوانید محتوای تالیفی و یا ترجمه شده را سفارش دهید و همچنین اگر نیاز به تصاویر گرافیکی و یا عکس داشته باشید میتوانید در بخش مربوطه مشخص نمایید . سرویس تولید محتوا ترجمتن تضمین خواهد کرد که محتوای تولید شده شما در هیچ جای دیگری استفاده نخواهد شد .

ویژگی های سرویس تولید محتوا ترجمتن :

– محتوای تولید شده قبل از ارائه به شما توسط تیم تحریریه بازنگری خواهد شد.

– محتوای تولید شده دارای مشخصه های لازم جهت سئو میباشد و برای موتور های جستجوی گوگل بهینه سازی شده است.

– محتوای تولید شده ما از لحاظ یکتا بودن و منحصر به فرد بودن چک میشود.

– تیم طراحی بخش تولید محتوای ترجمتن عکس ها و طرح های گرافیکی مورد نیاز برای محتوای تولیدی را آماده خواهد کرد.

– در صورتی که مطلب آماده شده مورد قبول شما نباشد مراحل بازبینی مطلب شما تا رسیدن به کیفیت مطلوب شما طی خواهد شد.

سوالات متداول

محتوای تولید شده فقط برای استفاده شخص حقیقی/حقوقی سفارش‌ دهنده بوده و امکان فروش آن به صورت عمومی (بیش از یکبار) ممکن نیست.

تمامی نکات سئوی پایه در تولید محتوا (چگالی کلمات کلیدی اصلی و فرعی، روان بودن محتوا، عنوان بندی، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و طراحی عناوین مرتبط، اینکه در لید (دو جمله اول) می بایست کلمات کلیدی استفاده شود و اینکه در ابتدای پاراگراف ها کلمات کلیدی خرج شوند) رعایت میگردند.

ترجمتن ضمانت میکند که محتوای آماده شده منحصر به فرد بوده  است و در صورت تمایل میتوانید برای بررسی مطلب خود از سرویس های بررسی محتوای تکراری استفاده کنید .

شما میتوانید پس از تهیه محتوای خود از سرویس ترجمه ترجمتن استفاده نمایید تا محتوای خود را به هر زبان مورد نیاز ترجمه کنید .

اگر برای تجارت و کسب و کارتان نیاز به تولید محتوای تکرار شونده و دائمی دارید میتوانید از سرویس ویژه تولید محتوای ما بهره مند شوید .

چکیده مطلب
1398
ترجمه تخصصی
تولید محتوا فرآیند ایجاد ایده های موضوعی با توجه به درخواست خریداران شما است؛ محتوای کتبی یا بصری پیرامون این ایده ها ایجاد می شود و این اطلاعات به عنوان یک وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافی یا فرمت های دیگر برای مخاطبان شما در دسترس قرار داده می شود.
5
51star1star1star1star1star
whatsapptelegram