راهنما کاربران مشتری

راهنمای ثبت نام به عنوان مشتری

برای ثبت نام بعنوان مشتری در سامانه ترجمتن از قسمت بالا روی گزینه ورود / ثبت نام کلید کرده و در صفحه باز شده با کلیک بر روی لینک به عنوان یک مشتری جدید ثبت نام کنید وارد صفحه ثبت نام خواهید شد. در این صفحه میبایست اطلاعاتی از قبیل : آدرس ایمیل ( بعنوان نام کاربری ) ، رمز عبور ، نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن و در صورت وجود آدرس شرکت خود را وارد نمائید . همچنین زدن تیک گزینه ” با قوانین سایت موافق هستم ” جهت تکمیل فرآیند ثبت نام الزامی میباشد .

ورود به سامانه ثبت سفارش ترجمه

توجه

دقت فرمایید جهت انجام فرآیند ثبت نام فیلد های اجباری حتما باید توسط شما تکمیل شوند .

ورود به سامانه ثبت سفارش ترجمه

توجه

جهت اطلاع از قوانین و شرایط استفاده از سامانه ترجمتن، لطفا قبل از تکمیل مراحل ثبت نام صفحه مربوط به قوانین ترجمتن را مطالعه فرمایید .

توجه

شماره تلفن خود را در این قسمت به درستی وارد نمائید زیرا یکی از مهم ترین راه های اطلاع رسانی از وضعیت سفارشات شما در سامانه ترجمتن از طریق سامانه پیامکی میباشد .

نحوه ورود به سامانه ترجمتن

برای ورود به سامانه، پس از کلیک بر روی گزینه ورود / ثبت نام وارد صفحه ورود ترجمتن خواهید شد. در فرم این صفحه باید اطلاعات نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و در نهایت دکمه ورود را بزنید .

 

ورود به سامانه ثبت سفارش ترجمه

معرفی قسمت های مختلف میز کار

اولین صفحه ای که بعد از ورود به سامانه ترجمتن مشاهده می کنید صفحه مربوط به میز کار میباشد. این صفحه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است مانند : بخش منو کناری ( سمت راست ) ، بخش لیست آخرین سفارشات ( وسط صفحه ) ، بخش فعالیت ها ( سمت چپ ) .

 

میز کار مشتریان ترجمتن

 

بخش منو کناری :

در سمت راست پنل مشتریان، منو کناری جهت دسترسی به قسمت های مختلف سامانه از قبیل میز کار ، ثبت سفارش ، لیست سفارشات من ، اطلاعیه ها ، تنظیمات ، واحد پشتیبانی و راهنما قرار گرفته است. در بخش های بعدی به نحوه استفاده از هر یک این بخش ها خواهیم پرداخت.

 

بخش لیست آخرین سفارشات : 

در قسمت میانی پنل مشتریان، بخش لیست آخرین سفارشات قرار دارد که اطلاعات جامعی از آخرین سفارشات ثبت شده توسط شما را که هنوز تکمیل نشده اند، نمایش می دهد، این اطلاعات شامل : شماره سفارش ، نوع سفارش ، موعد تحویل ، وضعیت سفارش میباشد. ستون دریافت فاکتور جهت مشاهده و یا پرینت فاکتور سفارش شما میباشد. همچنین با کلیک بر روی دکمه عملیات در هر سفارش، میتوانید جهت پرداخت فاکتور یا نمایش جزئیات اقدام نمائید .

 

بخش فعالیت ها :

در سمت چپ پنل مشتریان، بخش فعالیت ها قرار گرفته است که خلاصه ای از وضعیت سفارشات شما را در اختیارتان قرار می دهد.

نحوه تعیین اولویت های ترجمه و بازخوانی

قسمت اولویت های ترجمه جهت ایجاد شرایطی برای پیشنهاد بهترین مترجم و بازخوان به شما میباشد. شما میتوانید از طریق بخش تنظیمات و یا با زدن بر روی علامت چرخ دنده در کنار عکس کاربری خود، به این قسمت دسترسی داشته باشید. این قسمت دارای چهار اسلایدر هست که اعدادی بین ۰ تا ۱۰۰ درصد را شامل میشود که این درصد ها تأثیر هر ویژگی را برای انجام پیشنهاد مترجمان به شما مشخص میکند .

همچنین در پایین این قسمت تنظیمات اطلاع رسانی قرار گرفته است که نحوه اطلاع از فاکتورها ، اطلاعیه ها و وضعیت سفارش ها را مشخص میکند .

 

اولویت ها در ثبت سفارش ترجمه

 

اولویت ها در ثبت سفارش ترجمه

نحوه ثبت سفارش ترجمه

انجام عملیات ثبت سفارش با کلیک بر روی گزینه ثبت سفارش از منو کناری امکان پذیر است. همچنین این گزینه در بخش میانی پنل مشتریان در قسمت آخرین سفارشات نیز در دسترس میباشد .

 

راهنمای ثبت سفارش ترجمه

 

پس از وارد شدن به صفحه ثبت سفارش، میتوانید در سه مرحله شرایط مد نظر سفارش خود را ثبت نمائید .

 

راهنمای ثبت سفارش ترجمه

 

انتخاب زبان :

در بخش انتخاب زبان، می توانید زبان مبدأ و مقصد را مشخص کنید، زبان مبدأ زبان فایل ارسالی شما و زبان مقصد زبانی است که می خواهید فایل شما به آن زبان ترجمه شود .

 

بارگذاری فایل :

در این بخش شما میتوانید فایل خود را جهت بارگذاری انتخاب نمائید، پس از اتمام فرآیند بارگذاری تعداد کلمات فایل بارگذاری شده شما توسط سیستم به صورت خودکار محاسبه شده و تعداد کلمات آن نمایش داده میشود .
توجه داشته باشید بهترین فرمت برای فایل بارگذاری شده، فرمت برنامه آفیس ورد میباشد .

 

زمینه های تخصصی ( اختیاری ) :

با انجام دو مرحله قبل عملیات جستجو جهت انتخاب مترجم برای شما انجام میشود ولی در صورت تمایل اگر محتوای پروژه شما دارای زمینه خاصی است، میتوانید آن را از لیست موجود در زمینه های تخصصی انتخاب نمائید تا مترجمانی به  شما پیشنهاد داده شوند که در زمینه تخصصی پروژه شما سابقه و تخصص لازم را داشته باشند.

همچنین در این بخش شما میتوانید گزینه ” ترجمه به همراه بازخوانی “  را تیک بزنید تا پروژه شما توسط مترجم دیگری بازخوانی شود که سبب افزایش کیفیت ترجمه پروژه شما خواهد شد. ( پیشنهاد ما به شما این است که همواره این گزینه را انتخاب نمائید. )

 

راهنمای ثبت سفارش ترجمه

 

پس از طی کردن مراحل بالا لیست مترجمان به شما نمایش داده خواهد شد که در این لیست اسامی مترجمان ، زمان دقیق تحویل و قیمت انجام پروژه وجود دارد. شما میتوانید با زدن روی دکمه ” انتخاب مترجم و پرداخت ” وارد صفحه پرداخت شوید . در این صفحه میتوانید پس از تایید صحت اطلاعات سفارش خود اقدام به پرداخت هزینه سفارش خود نمایید .

 

راهنمای ثبت سفارش ترجمه

 

توجه

در سمت راست این صفحه شما میتوانید اگر توضیحی در مورد سفارش خود دارید وارد نمائید تا در انجام پروژه شما اعمال شود .

توجه

در پایین قسمت فاکتور خدمات، شما قادر خواهید بود آدرس خود را جهت ارسال فاکتور ثبت نمائید و یا در صورت تمایل پیش فاکتور سفارش خود را مشاهده نمائید .

توجه

در صورت داشتن کد تخفیف میتوانید قبل از اقدام به پرداخت، در این صفحه کد تخفیف خود را وارد کرده تا درصد تخفیف شما در این سفارش اعمال شود.

بعد از کلیک بر روی گزینه پرداخت، شما وارد صفحه پرداخت بانکی خواهید شد و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و رمز دوم خود، میتوانید عملیات پرداخت را تکمیل نمائید. در صورتی که مراحل پرداخت به درستی انجام شده باشد، سامانه به صورت اتوماتیک شما را به صفحه موفقیت آمیز بودن پرداخت و نمایش اطلاعات سفارش شما هدایت می کند. در این صفحه امکان مشاهده و پرینت فاکتور نهایی برای شما وجود دارد .

 

راهنمای ثبت سفارش ترجمه

 

در این مرحله سفارش شما به صورت کامل ثبت شده است و در لیست سفارشات شما بعنوان سفارشات در حال انجام نمایش داده می شود .

توجه

  سفارش هایی که توسط شما پرداخت شده اند تا زمانی که توسط مترجم و بازخوان انتخابی شما تأیید نشده باشند، از لیست سفارشات شما امکان لغو را خواهند داشت.

معرفی لیست سفارشات من

در صفحه لیست سفارشات من اطلاعات تمامی سفارشات مانند سفارش های در حال انجام و سفارش های انجام شده به همراه جزئیات آن نمایش داده خواهد شد .

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

از قسمت های مهم این صفحه میتوان به بخش چاپ فاکتور، بخش مشخصات و امکان لغو سفارشاتی که توسط مترجم و یا بازخوان تأیید نشده اند، اشاره کرد.

با کلیک بر روی دکمه چاپ فاکتور امکان مشاهده و پرینت فاکتور سفارش مد نظر وجود دارد. با کلیک بر دکمه مشخصات شما میتوانید فایل های ترجمه سفارش هایی که تکمیل شده اند را دانلود نمائید .

در صورت وجود مشکل در سفارشی که مرحله پرداخت آن تکمیل شده است، با انتخاب گزینه لغو سفارش، شما میتوانید سفارش مورد نظر را لغو نمائید .

 

توجه

سفارشاتی که توسط شما لغو میشوند، به صورت کامل از لیست سفارشات حذف خواهند شد و در صورت نیاز باید مراحل ثبت سفارش یکبار دیگر انجام شود .

معرفی قسمت تنظیمات

قسمت تنظیمات سامانه ترجمتن از چهار بخش کلی تشکیل شده است :

۱٫ تنظیمات شخصی
۲٫ اولویت های ترجمه و بازخوانی
۳٫ ثبت آدرس جهت دریافت فاکتور
۴٫ معرفی دوستان و امتیازات

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

تنظیمات شخصی :

در قسمت تنظیمات شخصی شما میتوانید اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را وارد نمائید و یا درصورت نیاز آنها را ویرایش کنید. به طور مثال اطلاعات فردی مربوط به حساب کاربری خود از قبیل نام و نام خانوادگی ، جنسیت ، عنوان و همچنین اطلاعات تماس خود مانند شماره تلفن ، حساب اسکایپ ، آدرس وب سایت و نام شرکت خود را وارد و یا ویرایش نمائید و در آخر با کلیک بر دکمه ذخیره اطلاعات، اقدام به ذخیره سازی اطلاعات وارد شده نمائید .

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

تغییر رمز عبور :

برای تغییر رمز کاربری خود می توانید با رفتن به تب ” تغییر رمز عبور “ در بخش تنظیمات و با وارد کردن رمز عبور قبلی و رمز عبور جدید، اقدام به تغییر رمز کاربری خود نمائید .

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

اولویت های ترجمه و بازخوانی :

قسمت اولویت های ترجمه جهت ایجاد شرایطی برای بهترین پیشنهاد مترجم و بازخوان به شما میباشد. شما میتوانید از طریق منو تنظیمات و یا با کلیک بر روی علامت چرخ دنده در کنار عکس کاربری خود به این قسمت دسترسی داشته باشید. این قسمت دارای چهار اسلایدر است که اعدادی بین ۰ تا ۱۰۰ درصد را شامل میشود که این درصد ها تأثیر هر ویژگی را برای انجام پیشنهاد مترجمان به شما مشخص میکند.

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

همچنین در سمت راست این صفحه تنظیمات اطلاع رسانی قرار گرفته است که نحوه اطلاع فاکتور ها، اطلاعیه ها و وضعیت سفارش ها را مشخص میکند. شما در این قسمت میتوانید مشخص کنید که سامانه از چه طریق اطلاع رسانی ها را برای شما انجام دهد.

 

ثبت آدرس جهت دریافت فاکتور :

این قسمت برای درج آدرس های شما جهت دریافت فاکتور فیزیکی میباشد. همچنین در صورتی که نیاز است فایل ترجمه شده به صورت چاپ شده برای شما ارسال گردد میتوانید دریافت را از طریق آدرس پیش فرض یا تعریف آدرس جدید برای آن سفارش انجام دهید.

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

معرفی دوستان و امتیازات :

این قسمت این امکان را به شما میدهد که با معرفی سامانه ترجمتن به افراد دیگر درآمد کسب نمائید. در بخش معرفی به دوستان سامانه لینکی به شما اختصاص میدهید که با انتشار آن در شبکه های اجتماعی، ایمیل و … میتوانید از ویژگی کسب درآمد سامانه ترجمتن بهره مند شوید. زمانی که افراد توسط لینک شما وارد سامانه ترجمتن شوند و اقدام به ثبت نام و ثبت سفارش نمایند، سامانه ۵ الی ۱۰ درصد از مبلغ سفارش ثبت شده را بعنوان همکاری در فروش به حساب شما واریز خواهد کرد.

بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی

در صورتی که رمز عبور به سامانه ترجمتن را فراموش کرده اید میتوانید با زدن روی لینک رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟  و وارد کردن ایمیلی که هنگام ثبت نام در سامانه استفاده نموده اید ، عملیات بازیابی رمز عبور را انجام دهید .

پس از انجام عملیات فوق یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد که شما میتوانید با زدن روی این لینک رمز عبور خود را تغییر دهید .

اهنمای کاربران مشتری ترجمتن

 

راهنمای کاربران مشتری ترجمتن

whatsapptelegram